Wyposażenie i urządzanie domu 

O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

Dowiedz się więcej o podłodze drewnianej na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak banalnie proste, więc wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – poziom wilgoci nie może przekroczyć 3%. Nie wolno zapominać także o właściwej izolacji – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – trzeba odstawić je na czterdzieści osiem godzin, aż pozbędą się nadmiaru wody. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Zabierając się za układanie paneli, pamiętaj o jednym – panele podłogowe najlepiej montować zaczynając od rogu pokoju. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem potem producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłogi, która powinna być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle do okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi montażowemu, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Podobnie jak wszystkie produkty drewnopochodne, panele podłogowe reagują na zmiany temperatury w pomieszczeniu. Pamiętaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum jednego centymetra – do ich zamaskowania doskonale nadają się listwy podłogowe.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły