Wyposażenie i urządzanie domu 

Fotele do grania – komfort podczas wielogodzinnych rozgrywek

Kartkując reklamy sklepów meblowych coraz częściej natykamy się w ich ofercie na działy skupiające fotele komputerowe dla graczy. Szereg konsumentów zazwyczaj nie widzi różnic między fotelami do grania a fotelami biurowymi, jednak zapaleni gamerzy wiedzą, iż odpowiedni fotel gamingowy jest niezastąpiony, bowiem znacznie podnosi komfort gry.

Pewne podparcie i wygoda – fotele gamingowe

Przez ostatnie trzy dekady gry komputerowe zyskały niesamowitą popularność i szybko wyprowadziły się z salonów gier do naszych domów. Zaistniał również e-sport i coraz większa ilość osób nie tylko po prostu sięga po gry dla zabawy, ale wręcz przesiaduje przed komputerem kilkadziesiąt godzin miesięcznie trenując do zbliżających się zawodów. Dlatego konieczne im są stosownie zaprojektowane fotele gamingowe, których podstawowym zadaniem jest danie graczom mocnego podparcia przy równoczesnym zachowaniu optymalnego komfortu podczas kilkugodzinnych rozgrywek. Na co zatem zwrócić uwagę kupując fotel dla gracza? Na początku dowiedz się, w jakim stopniu umożliwia on regulację modułów wpływających na jego funkcjonalność, czyli na wysokość siedziska, zagłówka i podłokietników, rozkład poduszek na wysokości lędźwi i łopatek czy kąt maksymalnego i minimalnego wychylenia oparcia. Ważne są także surowce z jakich wyprodukowane jest takie krzesło – musi być wytrzymałe na znaczne obciążenia, stabilne, a na powierzchniach mających kontakt bezpośrednio z ciałem gracza (np. na zagłówkach) musi być osłonięte materiałem, który nie doprowadzi do zaczerwienienia ani uszkodzenia skóry.

Krzesła dla graczy – z czego wynikają różnice cen?

Cena krzesła dla gracza jest wysoka – koszt najtańszych foteli tego typu zaczyna się około 300 zł, a w przypadku modeli wysokiej klasy nierzadko daleko przekracza granicę 1000 zł. Z czego bierze się taki wachlarz cen? Najtańsze modele krzesła gamingowe są wytworzone z tworzyw niższej jakości i zazwyczaj posiadają niewielką możliwość regulacji, ale bez problemu zaspokoją potrzeby osób, które przesiadują przed ekranem po kilka godzin w tygodniu. Modele zaprojektowane dla zawodowych graczy są często pokryte bardzo wytrzymałą prawdziwą skórą, dają szeroki zakres regulacji poszczególnych modułów, mogą wytrzymać olbrzymie obciążenie (nawet do 120 kg!), jak również mają takie udogodnienia, jak podnóżki, skrytki na drobiazgi czy uchwyty na napoje.

Powiązane artykuły