Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie domu 

Zalety oczyszczacza powietrza

Mieszkańcy miast powoli nabierają świadomości, jak ważne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy różnego typu zanieczyszczenia i alergeny: dym tytoniowy, spaliny samochodów, pyłki kwiatów, kurz czy wirusy i bakterie. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w miejscu pracy lub domu?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele zanieczyszczeń usunie?

Współcześnie najodpowiedniejszym wyjściem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują niemalże 100% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może stać się znacznie efektywniejsze.

Przetestuj oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy stopień filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala wyeliminować sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka usuwa też wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, a jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne oraz łatwe w użyciu.

Powiązane artykuły