Wszystko o zdrowiu 

Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Sprawdź, gdzie kupić aparat ultradźwiękowy

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci na porządku dziennym wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż poprawnie aplikowane ultradźwięki mają bardzo pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Stosuje się je do masażu mięśni, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do łagodzenia bólu, poprawy przepływu limfy oraz redukowania napięcia mięśniowego. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat ultradźwiękowego – jak działa?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, opiera się na dwóch typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, blizn, ścięgien oraz stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku lub przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają korzystny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne lub stacjonarne?

Funkcjonują dwa typy aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie idealnym wyborem dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo podejmujących ich w kilku gabinetach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje dużą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z NFZ – najlepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły