Usługi Wszystko o zdrowiu 

Tytanowe implanty zębowe. Solidna podstawa dla korony

Implanty zębów to najlepsza metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów równie dobrze sprawdzają się też w przypadku sporych ubytków, a nawet bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeśli odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać do końca życia. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z czego wytwarza się współczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na wstępie warto wspomnieć, że implant zęba to wyłącznie ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, który cechuje się wysoką trwałością. Jego bezsprzecznym atutem jest również to, iż nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie koroduje – jego stosowanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z jakich materiałów wytwarza się korony implantów zębowych?

Wachlarz tworzyw, z których wytwarzane są korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a ponadto nie wywołującą uczulenia. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą uczuleniom. Najbardziej budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane najczęściej w miejsce zębów tylnych.

Powiązane artykuły