Wszystko o zdrowiu 

Pierwsza pomoc – kurs

W naszym kraju każdego roku traci życie parę tysięcy osób wyłącznie z tego powodu, że świadkowie wypadku nie potrafią udzielić pierwszej pomocy przed przybyciem pogotowia ratunkowego. Reakcją na takie zatrważające dane są coraz częściej pojawiające się oferty szkoleń z pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności niezbędne do prawidłowego zachowywania się w momencie zagrożenia życia.

Jak odbyć kurs pierwszej pomocy?

Część kursów pierwszej pomocy odbywa się za pomocą e-learningu. Zajęcia przez Internet są z pewnością wygodniejsze i tańsze, jednak nauka ma charakter bardziej teoretyczny. Szkolenia tradycyjne wykorzystują specjalne fantomy do przeprowadzania symulacji z pierwszej pomocy – mają wymiar praktyczny.

Kursy pierwszej pomocy – części szkolenia

Zagadnienia poruszane w czasie kursu, zależą od uzgodnień organizatora z uczestnikami szkoleń. Na pewno, powinny się w nim znaleźć takie elementy, jak bezpieczeństwo własne, a także ewakuacja z zagrożonego miejsca. W części interaktywnej powinniśmy dowiedzieć się, jak usunąć ciało obce z dróg oddechowych, opatrywać rany oraz co zrobić, w przypadku omdleń czy zatruć detergentami.

Powiązane artykuły