Wszystko o zdrowiu 

Nowoczesne wybielanie zębów

Mocne i białe zęby to marzenie każdego. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych niszczy nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze codzienne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – odzyskaj zdrowe i perłowe zęby

Szczotkowanie jamy ustnej po wszystkich spożywanych produktach pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (lakiery, soda oczyszczona, pasty), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Dentyści szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia świetne rezultaty już po kilku sesjach. Zabieg nie jest bolesny i jest całkowicie bezpieczny dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Potem przy pomocy specjalistycznego wzornika określa się kolor zębów przed wybielaniem. Po wykonaniu wstępnych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotne jest też precyzyjne dobranie odczynu żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba znacząco redukując nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o kilkanaście odcieni, rezultaty są zatem spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy unikać czerwonego wina, czarnej herbaty przez co najmniej ok. 7 dni. Znakomite efekty daje także wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.

Powiązane artykuły