Usługi Wszystko o zdrowiu 

Mikropigmentacja medyczna ukrywa efekty utraty włosów

Szukasz wiadomości o mikropigmentacji we Wrocławiu? Dobrze trafiłeś!

Z pewnością szukając usług gabinetów kosmetycznych zetknęliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W ogólnym przekonaniu mikropigmentacja to jedynie rzadko używana nazwa modnego wśród pań makijażu permanentnego. Jednakże możliwość wykonania trwałego makijażu to zaledwie jedna z metod użycia tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się również w medycynie.

Mikropigmentacja – tuszowanie blizn oraz łysiny

Mikropigmentacja to w kosmetologii zabieg, który wybierają przede wszystkim kobiety chcące zredukować czas przeznaczany każdego dnia na wykonywanie makijażu. To praktyczne rozwiązanie dla osób, które wiedzą, jak pragną wyglądać na co dzień. Istnieje jednak również mikropigmentacja medyczna, która mimo iż wciąż jest zabiegiem estetycznym, ma znaczny wpływ na samopoczucie jednostki, która się na nią decyduje. W ostatnich latach nadzwyczaj popularne jest zastosowanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu mieszków włosowych, na który ze powodów finansowych nie może zdecydować się ogromna grupa ludzi cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pomaga też zwiększyć poziom zadowolenia z własnego wyglądu – umożliwia niechirurgiczne ukrywanie bielactwa i blizn, jak również optyczną rekonstrukcję aureoli sutkowej.

Mikropigmentacja – czy daje efekt permanentny?

Pozornie mikropigmentacja wygląda jak szablonowy proces wykonania tatuażu. Linergista albo linergistka, albowiem tak nazywa się specjalista przeprowadzający mikropigmentację, specjalistycznym urządzeniem nakłuwa naskórek i tym sposobem wprowadza w niego nieorganiczny barwnik. W przeciwieństwie do tatuażu finalny rezultat nie jest stały i utrzymuje się mniej więcej przez 12 miesięcy. Skąd bierze się ta różnica? Podczas tatuażu pigment wprowadzany jest w głębsze warstwy skóry, natomiast podczas mikropigmentacji wprowadza się go bardzo płytko. W konsekwencji wraz odnawianiem się wierzchnich warstw skóry z czasem pigment pomału zanika. Toteż gdy intencją osoby decydującej się na mikropigmentację jest długofalowe ukrywanie łysiny albo przerzedzonych włosów, musi ona wiedzieć, że potrzebne będzie regularne powtarzanie zabiegu w minimum dwunastomiesięcznych odstępach.

Adres firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły