Wszystko o zdrowiu 

Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Na voigtklinikaoka.pl znajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o korekcji wzroku.

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można usunąć uciążliwe i nieraz groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto może poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekta wzroku – zabieg bezpieczny oraz nieinwazyjny

Do niedawna korekta wzroku sprowadzała się do dobierania soczewek kontaktowych albo okularów. Od kilku lat dostępne są jednak innowacyjne metody korekty umożliwiające leczenie astygmatyzmu, krótkowzroczności, dalekowzroczności, jak również wielu rzadszych schorzeń. Nadzwyczaj popularna stała się laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się wysoką skutecznością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz mało inwazyjnym, a pacjent prędko wraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której zatrudniony jest doświadczony zespół, specjalizujący się w nowoczesnych technikach leczenia. Biegły optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać stosowną metodę leczenia oraz wyeliminować wadę wzroku. Eksperci pracujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji nowoczesny ekwipunek diagnostyczny, dlatego są w stanie wykryć nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Z jakimi chorobami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się również terapią innych chorób, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź modelowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided. Poza tym okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, będący metodą pomocną w ujawnianiu zapalenia gałki ocznej, jaskry oraz pozostałych groźnych chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się też mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją katarakty. Korygowanie wad wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się też innymi przypadłościami, np. pozbyciem się kaszaków lub ciał obcych z oka.

Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły