Usługi Wszystko o zdrowiu 

Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie każde schorzenia zębów możemy wyleczyć zwykłymi sposobami. Jeżeli okazują się one nieskuteczne, jedynym wyjściem jest zwykle jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego warto udać się na przykład w przypadku uszkodzeń dziąseł, dużych ubytków zębów, konieczności umieszczenia implantów lub mostów oraz chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego typu narośli bądź guzów. Jakie techniki są jednak stosowane w czasie kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty udać się, by zabiegi były bezbolesne i nie przytrafiły się nam niemiłe pomyłki?

Chirurg stomatolog – terapia

Na pewno najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – również tych znacznie zniszczonych, potrzebujących otwarcia dziąsła i dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń czy chorych po złamaniach potrzebne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także terapią różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych przed chwilą nowotworów lub owrzodzeń – oraz regeneracją chorych tkanek.

Który chirurg stomatolog okaże się najlepszy?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych problemów. Warto zatem powiedzieć kilka zdań o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami kierować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze jest na pewno to, by stosował on wyłącznie innowacyjne urządzenia oraz, co najważniejsze, leki znieczulające. Dużą wagę ma też atmosfera w poradni i podejście dentysty do pacjentów – sporo powiedzą nam o nim opinie wcześniejszych klientów, a te znajdziemy między innymi w internecie lub w gronie bliskich.

Powiązane artykuły