Etapy zakładania implantów zębowych
Implanty zębowe to najlepsza metoda na uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Sprawdzą się zarówno gdy brak nam pojedynczych zębów, jak i ogólnego bezzębia. Ich największymi atutami są stosunkowo łatwa pielęgnacja i naturalny wygląd – implant zęba wraz z koronąwygląda zupełnie jak naturalny ząb. Ich zakładanie jest także mniej uciążliwe dla pacjenta aniżeli założenie pełnej protezy lub mostu – nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zębów. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda ów zabieg i jakie kroki trzeba przed nim podjąć.
Implanty zębów – fazy terapii
Zabieg wstawienia implantów stomatologicznych rozpoczyna się od podania pacjentowi anestetyku. Poza nim ważne jest również pozytywne nastawienie i zapanowanie nad nerwami. W następnej kolejności dentysta wykonuje nacięcie dziąsła. Umożliwia to odsłonięcie tkanki kostnej i uformowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu wykorzystuje się metody piezochirurgii oraz specjalnie dobrane wiertła. To niezwykle trudna część zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i biegłości. Precyzja istotna jest także przy wszczepieniu implantu stomatologicznego w łoże. Kiedy ten znajdzie się na swoim miejscu, lekarz musi już tylko zaszyć dziąsło pacjenta.
Implanty zębów a leki znieczulające
Proces wszczepienia implantu zębowego budzi u części osób przerażenie związane z możliwym silnym bólem odczuwanym podczas zabiegu i bezpośrednio po nim. Na szczęście niepokój ten jest całkowicie nieuzasadniony. Współczesna implantologia korzysta z niezmiernie wydajnych leków przeciwbólowych, gwarantujących pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie wrażliwi na odczuwanie bólu mogą ponadto skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego całkowicie eliminującego problem strachu przed leczeniem stomatologicznym.