Usługi Wszystko o zdrowiu 

Czy warto zdecydować się na implanty zębowe?

Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to jednak dobre wyjście, bo protezy wymagają czasochłonnej opieki, a ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Dlatego tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, ale również wykazują wiele innych atutów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie trwałych rezultatów, do zera ograniczając ryzyko poluzowania implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębowych, które rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wykona nam implanty zębowe.

Współczesne metody implantologii

Dziś implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i nieco mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczne zmniejszenie czasu gojenia – pacjent nie odczuwa żadnych bólów już po 90 dniach. Do tego czasu powinien stosować zimne okłady, a od razu po operacji – wystrzegać się gorących potraw, alkoholu oraz tytoniu. Istotne jest także stosowanie odpowiednich preparatów, które zmniejszają opuchliznę oraz dyskomfort.

Skuteczna i bezpieczna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na jakość życia pacjentów – dlatego bardzo istotne jest to, by wybrać właściwego specjalistę. Jak więc uniknąć przykrych niespodzianek i trudności ze zdrowiem? Słusznie postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębowych dentyście ze sporym stażem oraz korzystnymi opiniami dotychczasowych pacjentów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu dentystycznego na pewno znajdziemy istotne informacje.

Powiązane artykuły