Wszystko o zdrowiu 

Bezbolesne leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest miłym tematem. Obecnie jednak, stosując nowoczesne sprzęty i – co najważniejsze – efektywne środki znieczulające, lekarze są w stanie zagwarantować pacjentom, że leczenie okaże się w stu procentach bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się niezbędne za każdym razem, gdy pojawi się zapalenie miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu supercienkich narzędzi, przez co stomatolog może dostać się do głęboko położonych partii uzębienia. Dobrze przy tym pamiętać, iż w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, nierzadko bardzo zaawansowanych technologicznie sprzętów. Których?

Endodoncja mikroskopowa – akcesoria

Oprócz sprzętów manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę ważne są mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba przesyłają do monitora przed oczami lekarza, minimalizując prawie do zera niebezpieczeństwo wszelkiego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym istotne będzie również mierzenie długości kanałów. Wypracowanie sporej precyzji umożliwiają specjalistyczne urządzenia cyfrowe – endometry. Poza tym lekarze wykorzystują także odpowiednie narzędzia, które umożliwiają automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane przyspieszenie kuracji oraz poprawienie samopoczucia pacjenta.

Leczenie kanałowe a kasa chorych

Rozpoczynając leczenie kanałowe powinniśmy pamiętać, iż nie zawsze jest ono fundowane przez fundusz zdrowia. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest pacjentom poniżej 18 roku życia. Inni nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów, a także siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie zaś pełnopłatne. Jeżeli będzie ono niezbędne, powinniśmy wybrać się do lekarza dysponującego odpowiednimi akcesoriami i wcześniej dowiedzieć się, co o jego usługach dotychczasowi klienci mówią w internecie.

Powiązane artykuły