Wszystko o zdrowiu 

Aparaty do magnetoterapii – szybsza regeneracja tkanek i ulga w bólu

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o magnetoterapia urządzenia, uzyskasz na www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości oraz indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się różne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Absolutną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie odnowy tkanek przy zabiegach ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia zmniejsza również obrzęki, pomaga w stanach zapalnych, poprawia krążenie i redukuje ilość wolnych rodników.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które następnie jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i znacznie usprawnia działanie placówek medycznych.

Aparat do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparat do magnetoterapii to ważny element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na spore gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zwykle jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak zaznaczyć, że na rynku znajdziemy też modele przenośne, wspaniale nadające się do pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły