Ochrona i bezpieczeństwo Usługi Witryny www 

Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

Chcesz zamówić usuwanie malware ze strony internetowej? Skieruj się w to miejsce.

WordPress stał się w mijających latach tak modnym systemem zarządzania treścią, że liczbę stron oraz sklepów internetowych działających z jego wykorzystaniem liczy się obecnie w milionach. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony tworzone na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania strony malware, potrzebne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Po czym zidentyfikować zawirusowaną stronę na WordPress?

Nie dajesz rady zalogować się na witrynę? Wpisy zmieniły się bez Twojej ingerencji? Na witrynie widnieją przekierowania do obcych Ci portali? A może strona internetowa wysyła spam? To zaledwie parę z popularnych przykładów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takim przypadku nieodzowne jest bezzwłoczne działanie, aby zidentyfikować źródło infekcji, a następnie przywrócić stronę do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek lub po atakach hakerów najlepiej powierzyć specom od tego rodzaju działań, ponieważ naprawa zainfekowanego WordPressa zazwyczaj przekracza umiejętności osób, które codziennie zajmują się wyłącznie projektowaniem stron i sklepów internetowych na tym CMS-ie.

Czyszczenie malware WordPress – gruntowne sprawdzenie baz danych i plików strony

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych przeprowadzają gruntowne sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Badają pliki htaccess oraz wp-config, jak również kod użytych na stronie wtyczek i szablonów. W trakcie czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, redukujące niebezpieczeństwo ponownej ataków. Jeżeli długookresowa infekcja mogła spowodować dodanie strony do listy zagrożeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci podejmują również konieczne kroki w celu wykreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Odwrócenie wszystkich następstw zainfekowania nie daje pewności, że analogiczny przypadek nie nastąpi w przyszłości, dlatego kluczowe jest cykliczne uaktualnianie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły