Usługi 

Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie ulega korozji i zachowuje swoje właściwości nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i formuje na powierzchni niezauważalną warstwę. Chroni ona stal przed szkodliwym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, jak również polepsza jej odporność na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są używane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne dla przemysłu kosmetycznym

Ze względu na to, że stal nierdzewna nie reaguje z substancjami wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno do składowania sporych ilości gotowych preparatów, jak i do prowadzenia procesów produkcyjnych. Wspomniane wyżej cechy powodują, że zbiorniki ze stali nierdzewnej są też znakomitym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w sektorze spożywczym

Zbiornik ze stali nierdzewnej jest często używany w przeróżnych fabrykach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych bądź zakładach przetwórstwa. W browarach, piekarniach czy gorzelniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wyprodukowane z tego stopu. Oferta przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszy się zainteresowaniem sektora spożywczego głównie dlatego, że na tego typu pojemnikach nie zbiera się nalot, który sprzyja skażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami czy zarazkami.

Powiązane artykuły