Sektor budowlany Usługi 

Wypożyczalnia szalunków stropowych i ściennych

Pełna oferta wynajmu szalunków znajduje się w tym miejscu

Szalunki to tymczasowe elementy konstrukcyjne, zazwyczaj wykonane z metalu, desek lub sklejki laminowanej, powszechnie wykorzystywanych w budownictwie. Używa się ich do wznoszenia, formowania stosownego kształtu, jak również podpierania konstrukcji betonowych lub żelbetonowych. Przydają się one też do zabezpieczania dołów w gruncie i wspierania otworów w murach (np. okien albo drzwi). To dzięki nim możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie schodów, stropów, betonowych cokołów ogrodzeń, nadproży i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Rodzaje konstrukcji oraz wynajem szalunków

Deskowania, to również określenie szalunków, rozróżniamy ze względu na metodę ich używania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także moduły używane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na stolik szalunkowy, dźwigary i podpory, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Z kolei wśród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Mnóstwo firm budowlanych decyduje się w dzisiejszych czasach na wypożyczenie modułów konstrukcyjnych – wynajem szalunków jest niezwykle popularny zwłaszcza wśród niewielkich przedsiębiorstw nie mających własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – dlaczego warto?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Firmy, które oferują tego rodzaju usługi w Krakowie i mniejszych miastach, posiadają obszerny wachlarz elementów konstrukcyjnych, a także gwarantują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków sprawdza się także doskonale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas oraz stanowczo przyspieszyć prace budowlane.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły