Usługi Usługi finansowe i rachunkowe 

Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Skieruj się do biura rachunkowego Katowice, aby uzyskać kompetentną pomoc profesjonalistów.

Dopilnowanie księgowości w małych przedsiębiorstwach jest zwykle powodem niemałych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistęksięgowego na etat, zaś ich szefowie nie zawsze są gotowi prawidłowo pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – należy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób zyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że jakość usług okaże się zadowalająca?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu oraz wygoda

Na usługi biura rachunkowego warto postawić przede wszystkim z uwagi na dobro finansów. Jeśli powierzymy finanse przedsiębiorstwa specjalistom, zyskamy gwarancję, iż potencjalne kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się nałożeniem grzywien. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy oraz pracy – nie musimy zajmować się finansami samemu, ani najmować do pracy księgowego na stałe. Należy także napomknąć o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Obecnie nie ma już konieczności często jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że dużo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa za pośrednictwem e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie można sugerować się tylko kosztami usług – podejrzanie niskie koszty obsługi najczęściej zwiastują jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego pracownicy zdobyli właściwe certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. albo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Adres firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły