Technologie Usługi 

W jakich technologiach realizowana jest usługa druku 3D?

Szukasz szczegółowych informacji o aktualnej ofercie 3D druku? Świetnie trafiłeś! Wejdź na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do osób zatrudnionych w sekcjach badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, inżynierów, projektantów CAD oraz przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda firma albo osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego lub prototypu wykonanego w technologii DMLS, SLA, SLS, FDM, oraz PolyJet, może skorzystać z tej usługi zakładając, iż nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje także usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się także baza wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

FDM – wydruk 3D w atrakcyjnej cenie

FDM to najpopularniejsza metoda druku 3D – za jej powodzeniem stoi bardzo dobry stosunek jakości do ceny, a także możliwość zastosowania filamentów w szerokiej palecie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technologię druku wykorzystują firmy potrzebujące prototypów lub modeli koncepcyjnych.

Druk 3D metodą SLA dla precyzyjnego tworzenia prototypów

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana także stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest oferta wydruku 3D w technologii SLA? Do osób lub przedsiębiorstw, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technologia, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk wygładzonej powierzchni, detali, bardzo cienkich elementów oraz wyrazistych krawędzi.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Technologia wydruku 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są następne powłoki tworzywa – w tym przypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne plusy tej techniki wydruku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego gwarantuje trwałość mechaniczną i chemiczną oraz precyzję kształtu.

Adres firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły