Sektor budowlany Usługi 

W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

Mnóstwo odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu w szczególności o te, które wytwarzamy w trakcie wszelkiego rodzaju remontów, generalnych porządków na poddaszu bądź w piwnicy oraz odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, stare meble, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, ziemia lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera dostarczonego na czas wykonania robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych typów kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – typy i pojemność

Wybierając kontener, należy skoncentrować się zwłaszcza na jego pojemności. Jeśli ta okaże się za mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane podczas prac. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena najmu jest uzależniona m.in. od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność nawet kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych w zupełności odpowiednie będą jednak kontenery o pojemności 6 m3 – bez trudu pomieścimy w nich gruz, rozebrane ościeżnice i okna, jak również zerwane panele podłogowe lub płytki ceramiczne.

Kontener – jak go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w dużych polskich miastach, takich jak Kraków czy Łódź, ale również w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod wskazany adres. Kontener musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która później trafia do utylizacji.

Powiązane artykuły