Sektor budowlany Usługi 

Projekty budowlane – niezbędne do pozwolenia na budowę

Chcesz dowiedzieć się, kto sporządza projekty budowlane Kraków? Koniecznie skieruj się na joannaklusak.com/oferta/

Trudno wyobrazić sobie ważniejszą rzecz niż budowa domu. Powinniśmy przy tym wiedzieć, iż nie jest to proste wyzwanie, a największe problemy wiążą się z załatwieniem wszystkich urzędowych spraw. Najpierw powinniśmy otrzymać pozwolenie na budowę – zostanie ono zatwierdzone, jeżeli przedstawimy projekt budowlany. Projekt musi zostać opracowany przez architekta, zaś jego zawartość określają odpowiednie ustawy. Co zatem musi być w nim zawarte? Zapraszamy do lektury naszego tekstu.

Projekty budowlane – treść

Najważniejszą częścią projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Dokument powinien zostać opracowany na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę i posiadać układ istniejących i planowanych budynków , a także sieci elektrycznych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny znaleźć się też dane o punkcie składowania śmieci, układzie zieleni czy ogrodzeniu. Projekty budowlane muszą też posiadać projekty wznoszonych obiektów i często także informacje od firm dostarczających wodę, gaz i prąd. W niektórych sytuacjach konieczne będzie również zawarcie wyników badań gleby.

Projekty budowlane – do czego służą?

Jak już wspomnieliśmy, projekty budowlane będą niezbędne do tego, by otrzymać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, że nasza inwestycja powinna odbywać się według planu określonego w owym projekcie, a wszystkie niezgodności będą powodem jej nieodebrania.

Adres firmy:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły