Sektor budowlany Usługi 

Profesjonalna renowacja okien zabytkowych

Jeśli chcesz kupić okna drewniane zabytkowe, powinieneś odwiedzić ten adres

Okna zabytkowe zazwyczaj wyglądają dużo lepiej niż te produkowane współcześnie i są niewątpliwą dekoracją budynków. Względy wizualne to rzecz jasna ich nie ostatnia zaleta, a na ich cenę w znacznym stopniu wpływa również wiek. Tak jak pozostałe dobra zabytkowe, również okna muszą być konserwowane z poszanowaniem prawa – ich renowacji nie powinniśmy wykonywać samemu z wykorzystaniem dostępnych w sklepach materiałów. Czym więc wyróżniają się okna zabytkowe? Jak je restaurować? Kto może wykonać te prace?

Jak rozpoznać okna zabytkowe?

Okna zabytkowe zazwyczaj mają więcej dekoracji niż współczesne. Nie są też otwierane od góry, co sprawia, iż potrzebne okazują się lufciki, dzięki którym można wietrzyć mieszkanie. Okna zabytkowe, jak przed chwilą nadmieniliśmy, zrobione są zwykle z drewna – materiału, jaki posiada sporo mocnych stron, lecz wymaga częstych remontów, a oprócz tego nietrudno go zepsuć. Dlatego tak ważne są kwalifikacje specjalistów naprawiających okna zabytkowe.

Okna zabytkowe – jak wybrać specjalistę?

Okna zabytkowe zwykle mają konstrukcję skrzynkową, a ta potrzebuje najwyższych umiejętności – ten typ okna charakteryzuje się bowiem użyciem wielu, dziś już nieczęsto spotykanych, technologii. W związku z powyższym, nawet najlepsi specjaliści nie powinni serwisować okien zabytkowych, kiedy nie posiadają dokumentów zaświadczających ich umiejętności, które zostały nadane przez odpowiedni organ – w przeciwnym wypadku mogą otrzymać wysokie kary.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły