Usługi 

Praca prywatnego detektywa. Jakich spraw się podejmie?

Usługi detektywów cieszą się rosnącą popularnością. Decydujemy się na na skorzystanie z ich oferty nie tylko w przypadku kłopotów rodzinnych. Ich usługi bywają bardzo przydatne także dla pracodawców – umożliwiają np. sprawdzenie czy pracownik będący na L-4 naprawdę nie jest w stanie pracować lub czy informacje podane przez niego w CV są zgodne z prawdą. Warto więc dowiedzieć się nieco na temat tego, jakie kwalifikacje winien mieć prywatny detektyw i w rozwiązaniu jakich spraw może nam pomóc.

Detektyw – wymagania

Nie wszyscy mogą wykonywać pracę detektywa. By legalnie wykonywać ten zawód, należy dysponować odpowiednią licencją przyznawaną po zaliczeniu państwowego egzaminu. Pamiętajmy jednak, iż osoby podchodzące do egzaminu muszą też spełnić uprzednio określone wymagania. Najistotniejsze z nich to posiadanie obywatelstwa jednego z krajów należących UE, co najmniej średniego wykształcenia i świadectwa o nieposzlakowanej opinii wydanego przez komendanta powiatowego lub miejskiego Policji. Warunkiem jest także niekaralność, a odnośnie byłych funkcjonariuszy Policji – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co istotne, osoby starające się o licencję prywatnego detektywa muszą ukończyć 21 lat.

W jakich przypadkach zwrócić się o pomoc detektywa?

Większość zleceń, realizowanych przez detektywów dotyczy wszelkiego typu kwestii rodzinnych. Do agencji detektywistycznej możemy zwrócić się m.in. jeśli mamy podejrzenie, iż nasz partner nie jest wierny lub nie jesteśmy pewni, czy drugi rodzic dziecka odpowiednio sprawuje nad nim opiekę. Prywatny detektyw pomoże nam też ustalić faktyczną wysokość dochodów byłego małżonka, co bywa bardzo przydatne w przypadku spraw o ustalenie wysokości alimentów.

Powiązane artykuły