Usługi 

Opróżniasz piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Zamów wywóz starych mebli Kraków.

Większość z nas na pewno dobrze zna problem, jakie tworzą rzeczy, których w tej chwili już nie używamy, a których z różnych względów nie chcemy wyrzucić. Z reguły przenosimy je do komórki lokatorskiej, na strych bądź do piwnicy, aby nie zajmowały miejsca w domu. Problem jednak w tym, że po kilku miesiącach także te schowki stają się tak ciasne, iż zwyczajne ich użytkowanie okazuje się udręką. Dopiero to nakłania wielu z nas do dokonania gruntownych porządków, stanowiących okazję do tego, aby pozbyć się zwalonych na kupę przedmiotów. Takie duże sprzątanie często organizujemy również, kiedy nabywamy zaniedbany dom lub otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Powinniśmy zatem wiedzieć, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak łatwo wykonać wywóz starych mebli z piwnicy, domu i poddasza.

Wywóz mebli – poznaj trzy popularne rozwiązania

Odpady takie jak części ram okien, zużyte panele podłogowe lub ścienne, popsute meble czy sprzęt RTV i AGD nie mogą trafić do pojemnika zarezerwowanego na odpady komunalne. Chcąc się od nich uwolnić, możemy skorzystać z trzech możliwości. Pierwsze to przetransportowanie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie pakownym autem. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są przeważnie w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci pokaźnych rozmiarów. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zatroszczy się on też o legalną utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery częstokroć świadczą również fachową asystę przy sprzątaniu komórki, poddasza lub całego magazynu.

Utylizacja mebli – ponowne pozyskanie surowca

Jeżeli stare meble zostaną przetransportowane do PSZOK-u lub przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją zawodowo, nie zostaną spopielone ani porzucone na składowisku. Po rozebraniu ich na części podstawowe i posortowaniu ich według materiału, z którego zostały wytworzone, mogą być powtórnie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania kolejnych sprzętów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w największej części się je wykonuje, sprowadza się na ogół do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do złożenia kolejnych biurek, stołów oraz regałów.

Adres firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły