Sektor budowlany Usługi 

O co zapytać architekta?

Poszukujesz profesjonalnej pomocy architekta Kraków? Zajrzyj na joannaklusak.com

Wzniesienie domu to niewątpliwie najważniejsza inwestycja dla każdego z nas. Warto więc dokładnie to obmyślić oraz skorzystać wtedy z usług specjalistów. Szczególny wpływ na to, jakie skutki przyniosą podejmowane przez nas wysiłki, ma na pewno projekt budynku. Możemy co prawda wybrać gotowy projekt, lecz by mieć gwarancję, że dom okaże się taki jak sobie wymarzyliśmy, należy skorzystać z porad architekta. Ze względu na to, że wielu z was nie zdaje sobie sprawy, czym naprawdę się zajmuje, powinniśmy powiedzieć o tym kilka zdań.

Rozmowa z architektem – o czym powinniśmy wiedzieć?

To, czy realizacja spełni nasze potrzeby, jest zależne przede wszystkim od przebiegu rozmowy z architektem. Przygotowując się do architekta powinniśmy przemyśleć, czego spodziewamy się po budowanym domu i umieć przekazać mu to. Warto też zapoznać się z najistotniejszymi ustawami na temat budowy domu – dzięki temu łatwiej się porozumiemy z architektem. Nie powinniśmy rzecz jasna się stresować, gdyż w razie wątpliwości mamy prawo liczyć na jego poradę.

Jakie dokumenty stworzy architekt?

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. Właśnie ów projekt zostanie wzięty pod uwagę przez urzędników przed wydaniem pozwolenia na budowę. Powinny być w nim zawarte rozwiązania, na których będzie oparta planowana inwestycja. Projekt wykonawczy wykorzystamy natomiast do zatrudnienia ekipy budowlanej i okaże się niezbędny do zatwierdzenia inwestycji. Zawartość obu dokumentów określają specjalne ustawy.

Adres firmy:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły