Usługi 

Naprawa lodówek domowych i sklepowych

Najpopularniejsze awarie lodówek to przede wszystkim za małe temperatury, dokuczliwy hałas oraz straty ciepła. Co istotne, tego typu usterki czasem biorą się po prostu z nieprawidłowego położenia – wówczas musimy tylko przestawić urządzenie. Jeśli natomiast źródło usterki jest gdzie indziej, konieczna będzie wizyta w warsztacie. Ile za nią zapłacimy? W jakich sytuacjach naprawa lodówek jest trafionym pomysłem, a kiedy należy kupić nowy produkt?

Naprawa lodówek – co się psuje?

Najbardziej podatnymi na uszkodzenia częściami lodówek są motor o sprężarka. Nierzadko ich źródłem okazuje się niewłaściwe obchodzenie się z urządzeniem. Do lodówki nie należy bowiem wkładać produktów gorących, zaś otwierając ją należy wiedzieć o tym, by zamknąć drzwiczki. Jeśli chodzi o lodówki dla handlu, warto wyposażyć je w siłowniki. Za niska wydajność silnika wpływa także na działanie zamrażalki. Pamiętajmy, że w razie zauważenia usterki nie powinniśmy naprawiać lodówki samodzielnie. O wiele lepiej postąpimy powierzając to serwisantów, zyskując tak gwarancję na wykonane naprawy.

Naprawa lodówek – cennik

Koszty naprawy lodówek, jak nietrudno się domyślić, zależne są od rodzaju awarii. Inną stawkę zapłacimy za dolanie gazu, inną za serwis termostatu, zaś jeszcze inną za naprawę sprężarki. Druga sprawa to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na to, że są to urządzenia przemysłowe, ceny serwisu mogą okazać się większe. Niemniej jednak koszt naprawy popularnych usterek jest bardziej opłacalny niż kupno nowego sprzętu.

Powiązane artykuły