przyjęcie komunijne w ogrodzieUsługi 

Komunia – jak je zorganizować i jak wybrać odpowiednią salę?

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy podobnie ważnym zdarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nic w tym dziwnego, ponieważ to zazwyczaj pierwsza faktycznie poważna impreza rodzinna, na której dziecko ma świadomość, iż cała uwaga skoncentrowana jest jedynie na nim. W związku z tym rodzice chcą, aby ten dzień utrwalił się na całe życie w jego wspomnieniach.

Sala komunijna – zarezerwuj od razu jak zostanie ogłoszona data wydarzenia

Już przed wysyłką zaproszeń na komunię rodzice muszą określić czy poczęstują gości we własnym mieszkaniu czy konieczne będzie wynajęcie sali komunijnej. Podejmowanie zaproszonych w domu jest z reguły możliwe wówczas, jeżeli aranżujemy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkuosobowej grupy krewnych, jednak to już nieczęste przypadki. Obiady komunijne przekształciły się w ostatnich czasach w duże eventy rodzinne, na które zjeżdża się nawet do kilkudziesięciu gości, dlatego też często urządzane są w salach weselnych i restauracjach. Jeśli chcemy zarezerwować najładniejszą salę, polecamy zacząć poszukiwania lokalu, natychmiast jak zostanie wyznaczony dzień przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym sporą trudnością może stać się również znalezienie wolnego dostawcy cateringu, dlatego polecamy wybrać taki lokal na organizację imprezy, który współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w opracowaniu menu na komunie. Niezbędne jest również to, żeby lokal na przyjęcie komunijne umiejscowiony był tak, żeby przejazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był wygodny oraz błyskawiczny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – o czym jeszcze pamiętać?

Nie zapomnij wynająć fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale i następującą później zabawę gości. Zwyczajem są również aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna musi więc oferować przepiękne, estetyczne pomieszczenia. Dodatkową zaletą będzie możliwość skorzystania z ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich wielu, wypada rozważyć wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas ciekawymi zabawami.
Rzecz jasna, goście przyjęcia komunijnego przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice przeważnie zostawiają im pełną dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek nie będzie w negatywnie odbierane, jeżeli zaznaczymy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie pewnych rodzajów upominków, przykładowo zabawek z motywami militarnymi bądź wartościowej biżuterii.

Adres firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły