Usługi 

Jak przygotować się do badań wysokościowych?

Pragniesz poznać więcej szczegółów o badaniach wysokościowych Bielsko Biała? Wejdź na http://www.badaniabielsko.pl

Wielu z nas pracę na wysokości utożsamia przede wszystkim z czyszczeniem okien w wieżowcach oraz opieką nad kominami. Według obowiązujących w naszym kraju przepisów są to jednak wszelkie prace przeprowadzane na wysokości przekraczającej jeden metr. W sytuacji, kiedy prace prowadzone są minimum 3 metry nad ziemią, niezbędne jest natomiast zaliczenie lekarskich badań wysokościowych. Na czym więc się one opierają? W jakich przychodniach są wykonywane? Jakie schorzenia powodują, że nie zaliczymy badań wysokościowych?

Badania wysokościowe – w jakiej przychodni?

Badania wysokościowe możemy wykonać odwiedzając placówkę medycyny pracy, gdzie uzyskamy skierowania na badania lekarskie. Po ich zakończeniu – jeśli rzecz jasna efekty będą odpowiednie – zyskamy orzeczenie pozwalające na pracę na wysokościach. Bywa jednak, że na przeprowadzenie badań lekarskich nie mamy wiele czasu – wtedy słusznie zrobimy udając się sami do neurologa, okulisty oraz laryngologa celem wykonania badań, zaś potem przedstawiając je w placówce medycyny pracy, jednak najlepiej umówić się na badania w specjalistycznej poradni.

Na czym polegają badania wysokościowe?

Badania wysokościowe powinny zdiagnozować choroby, które powodują, iż praca na wysokościach jest ryzykowna. Do najistotniejszych tego typu schorzeń zaliczają się w szczególności padaczka oraz choroby zmysłu równowagi, wady wzroku (a dokładnie – konieczność stosowania okularów (mimo że możemy to wyeliminować stosując soczewki kontaktowe), a także niedowidzenie. Lekarz ma prawo poza tym odmówić wystawienia zaświadczenia, jeśli chorujemy na nieuregulowaną hiperglikemię lub zmagamy się z zawrotami głowy. Badania wysokościowe należy powtarzać co trzy lata, zaś osoby po pięćdziesiątce – co roku.

Adres firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły