Usługi 

Jak podejść do organizacji chrzcin?

Chrzciny Kraków - w tym miejscu przeczytasz o aktualnej ofercie.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszą ważną rodzinną okolicznością dotyczącą bezpośrednio ich nowo narodzonego potomka, zatem starają się, by wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Planowanie chrzcin bywa jednak niełatwym zadaniem, zwłaszcza jeżeli na imprezie ma pojawić się spora liczba krewnych i znajomych. Poniżej otrzymasz kilka wskazówek, które pomogą ci w tym procesie.

Nie śpiesz się – daj sobie czas na drobiazgowe zaplanowanie chrzcin

Kiedyś chrzciny miały miejsce od razu po urodzeniu malucha, nieraz wręcz tego samego dnia, z uwagi na wysoką śmiertelność noworodków. Z czasem chrzciny przeobraziły się w znaczący dzień nie tylko dla bliskiej rodziny pociechy, w związku z tym są wyprawiane najczęściej 6-7 miesięcy po jego urodzinach. Daje to czas na spokojne przemyślenie głównych kwestii tej okoliczności, czyli wybór ojca i matki chrzestnych, jak również świątyni, w której będzie udzielony sakrament. Planując z parafią dzień sakramentu trzeba wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich gości, jak również przygotowanie dla nich posiłków oraz noclegu, gdy będą podróżować do nas z dalekich miejscowości. W rozesłanych zaproszeniach warto umieścić prośbę o konfirmację przez gości swojego uczestnictwa, co jest konieczne do ustalenia ile osób finalnie będziemy podejmować. Nie bójmy się również określić, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla dziecka. Goście głównie kupują zabawki, natomiast rodzicom więcej radości sprawią praktyczne podarki, jak przykładowo wózek dla dziecka, fotelik do auta albo ubranka.

Obiad w domu lub lokal na chrzciny – na co postawić?

Zaledwie kilkanaście lat temu chrzciny urządzano przeważnie w domu rodziców malucha, w następstwie tego nie każdy uczestnik ceremonii w świątyni był gościem uroczystego poczęstunku. Obecnie standardem jest już wspólny obiad dla szerokiej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych młodych rodziców. Sprawdzając oferty sal, w których można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zapewnią cudownie przystrojone pomieszczenia, ale też współpracują z firmą cateringową, która przyrządzi menu współgrające z charakterem wydarzenia i która zapewni biegłą obsługę uczestników. Jeśli ceremonia wyznaczona jest na na miesiąc letni, rekomendujemy wybrać salę na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast zanudzać się przy stoliku mogą szaleć na świeżym powietrzu, a rodzina lub fotograf wykona pamiątkowe zdjęcia. kluczowy jest też taki wybór lokalu na chrzest, by dojazd z kościoła do miejsca docelowego był wygodny, tak samo jak powrót gości do domu lub zarezerwowanego hotelu.

Adres firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły