Usługi 

Jak naprawić nieszczelne okna?

Na https://serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/ sprawdzisz, jak zamówić uszczelnianie okien PCV.

Stan techniczny okien ma znaczny wpływ na samopoczucie lokatorów. Okna ochraniają dom przed wilgocią i zimnem, jak również odcinają go od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz na rok. Nie wolno tego lekceważyć, ponieważ po tym okresie potencjalne mankamenty mogą być już tak poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, straty energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych surowców, polega głównie na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, a także wilgocią mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale także i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły