Usługi 

Charakterystyka psychologicznych badań wysokościowych

Chcesz zamówić badania wysokościowe Bielsko? Kliknij tu.

Psycholog to osoba, o której bardzo dużo osób nie ma za dobrego zdania. Bardzo dużo z nas sądzi, że zajmuje się tylko poznawaniem relacji prowadzonych pacjentów z innymi ludźmi. Okazuje się jednak, że wiedza psychologa stanowi bardzo dużą pomoc przy określaniu predyspozycji do pracy w pewnych zawodach. I tak, badania psychologiczne obowiązkowe są między innymi w przypadku osób planujących pracować na wysokościach.

Badania wysokościowe: na czym polegają?

Badania wysokościowe praktycznie wcale nie różnią się od tych, jakie przechodzą kandydaci na kierowców zawodowych. Podstawą są testy temperamentu, osobowościowe, inteligencji. Ich istotnym rozszerzeniem są testy aparaturowe, które pozwalają ocenić na przykład zdolność do koncentracji uwagi oraz szybkość reakcji. Dzięki testom aparaturowym jesteśmy w stanie określić czy dana osoba w wystarczający szybki sposób zareaguje na to, co będzie miało miejsce w czasie pracy. Do wykonywania tych testów psycholog stosuje takie urządzenia, jak stereometr, aparat krzyżowy i wirometr. To stosunkowo nieskomplikowane urządzenia, które dostarczają wielu informacji na temat osoby poddawanej badaniu. Badania wysokościowe psychologiczne zawsze obejmują też wywiad psychologiczny. W jego trakcie osoba badana powinna być z psychologiem naprawdę szczera. Podawanie nieprawdziwych informacji mija się z celem.

Kto wykonuje badania wysokościowe?

Nie każdy psycholog może wykonać badania wysokościowe. Upoważnionymi do ich przeprowadzania są ci specjaliści, którzy ukończyli studia podyplomowe na kierunku psychologia transportu. Posiadają oni zarówno wiedzę, jak i umiejętności do wykonywania tego rodzaju badań. Badania wysokościowe prowadzone przez psychologa nie nakładają konieczności żadnego specjalnego przygotowania. Trzeba jedynie pamiętać o zabraniu na badanie okularów, jeśli o konieczności ich noszenia zdecydował okulista.

Adres firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły