Usługi 

Catering świąteczny – sprawdź, dlaczego warto go zamówić?

Chcesz poznać więcej informacji o cateringu świątecznym? Skieruj się na lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Boże Narodzenie to okres, który spędzamy przede wszystkim wraz z rodziną, jednak obiady świąteczne odbywają się także w firmach. Często załoga firmy organizuje je sama, przynosząc osobiście ugotowane potrawy, jednak w sporych przedsiębiorstwach ten schemat działania nie zawsze jest efektywny. By zatem ułatwić sobie zadanie organizacji firmowych śniadań wigilijnych, zarówno dużych, jak i tych mniejszych, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Typowe świąteczne potrawy – co oferuje catering świąteczny?

Bez wątpienia na wigilijnym stole powinny stać tradycyjne świąteczne smakołyki. To przede wszystkim dania rybne, np. chrupki filet z łososia bądź karpia oraz zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, ewentualnie także zupa rybna. Nie powinno zabraknąć też uszek z kapustą i grzybami, które przeważnie podawane są razem z wymienionym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby pełna bez zakąsek na chłodno, m.in. bez sałatki jarzynowej czy śledzia w śmietanie. Powinno się również zadbać o słodki specjał na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy makowiec, puszysty sernik albo kutię z miodem.

Firmowy catering świąteczny – skonsultuj menu z pracownikami menu

Planowanie Wigilii w firmie warto rozpocząć z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Musisz wyznaczyć dzień wydarzenia oraz dopasować go do harmonogramu urlopów pracowników. Umożliwia to precyzyjne ustalenie przypuszczalnej liczby uczestników uroczystości, a ostatecznie ułatwi zamówienie właściwą ilość porcji. Warto porozmawiać z pracownikami o menu i razem dobrać te potrawy z oferty firmy cateringowej, które wszystkim będą smakować. Istotne jest także to, żeby ustalić czy ktokolwiek z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które używane są w ciastach, lub są w załodze firmy osoby, które nie jadają mięsa oraz ryb. Dla tych pracowników należy zamówić potrawy zgodne z dietą. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego zbierają zamówienia przez większość grudnia, niemniej jednak nie zalecamy odkładać tego na ostatnią chwilę.

Adres firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły