Usługi finansowe i rachunkowe 

Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

Kantor internetowy - sprawdź tę rewelacyjną witrynę.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w pobliskiej placówce bankowej – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Jednakże w szybko przekształcającym się świecie, ludzie pragną wymieniać waluty obce bez konieczności wychodzenia z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego właśnie utworzono kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Jakie usługi oferuje kantor internetowy oprócz wymiany walut?

Operacja w kantorze online jest równie nieskomplikowana jak wymiana waluty w fizycznym kantorze. Klient loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kapitał, który potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest w głównej mierze to, że wymianę można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych pobieranych z Forex co kilka sekund, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, na ogół z minionego dnia. Drugim i niezmiernie ważnym plusem kantorów internetowych są niższe spready niż te narzucone przez placówki bankowe i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może zakończyć się uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze internetowym spready zazwyczaj nie przekraczają 2%. Kantory internetowe proponują też kilka specjalnych usług popularnych wśród klientów, np. mają opcję transakcji odroczonej dokonywanej w uzgodnionym przez klienta terminie albo takiej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wówczas, kiedy podany przez nabywcę kurs spotka się z kursem na rynku).

Doceniasz wygodę w dyspozycji pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla osób lubiących wygodę i ogromną autonomię w rozporządzaniu swoimi środkami finansowymi. Wykorzystują je również osoby pracujące lub uczące się poza granicami Polski oraz osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w walucie obcej. Jednak zanim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.

Adres firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły