Na czym polega mass collect?Usługi finansowe i rachunkowe 

O systemach mass collect

Mass collect jest usługą, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Przybliżamy w skrócie, jak działa mass collect i jak ułatwia życie małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się ta opcja?

Działanie mass collect jest w zasadzie niezmiernie proste. Polega na przypisaniu każdemu kontrahentowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego identyfikatorem. Takie podejście jest pomocne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest znaczna grupa klientów, czyli np. w prywatnych klinikach, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, jak również wszelkich działalnościach, gdzie używany jest system abonencki (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na jeden firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie przypisanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem dokonali oni wpłaty (standardowy przelew, przelew z karty bądź przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect łączy się także z szybszym księgowaniem należności aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a zarazem wyeliminowaniem możliwych błędów, które mogą mieć miejsce w czasie tej czynności.

Mass collect także dla podmiotów rozliczających poniżej stu faktur

Choć mass collect nie jest obecnie oferowane w większości banków (posiadają ją m.in. Bank Pekao i ING Bank Śląski) wypada przeanalizować możliwość jego wdrożenia w przedsiębiorstwie, także takim, które miesięcznie wystawia mniej niż stu faktur. Stosowanie mass collect wiąże się bowiem z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja integracji z platformą finansowo–księgową (a zatem kontrolowanie na bieżąco wpływających opłat) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co po jakimś czasie skutecznie zwiększa terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły