Usługi finansowe i rachunkowe 

Leasing dla firm – z doradcą bezpieczniej

Leasing bez wątpienia jest wymieniany jako jeden z najchętniej wybieranych przez firmy instrumentów finansowych. Nie powinno to rzecz jasna zaskakiwać, bo jego liczne zalety sprawiają, że leasing bywa doskonałym sposobem umożliwiającym ograniczenie wydatków wiążących się z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Przede wszystkim ze względu na to, że w naszym kraju ratę leasingową uważa się za koszt uzyskania przychodu. Na fakt, że leasing okazuje się tak korzystny rzutuje także to, iż umożliwia on uzyskanie niezbędnych do działalności firmy dóbr bez potrzeby ich nabycia. Na czym konkretnie jednak opiera się leasing? O czym nie powinniśmy zapominać stawiając na taką metodę finansowania?

Na jakich zasadach polega leasing?

Nazwa leasing wywodzi się z języka angielskiego, gdzie oznacza wynajem. W państwach z narodowym językiem angielskim prawo nie odróżnia leasingu od wynajmu, ale w Polsce są to pojęcia różne. Leasing to udostępnienie przez leasingodawcę wybranego dobra leasingobiorcy, za co ten ostatni deklaruje, że będzie opłacać raty leasingowe. Przedmiotem leasingu zwykle są auta, które budują flotę firmy, maszyny potrzebne do działania przedsiębiorstwa lub sprzęt do punktu sprzedaży. Po zakończeniu umowy wypożyczone przedmioty powinny zostać oddane leasingodawcy, który zazwyczaj zbywa je w atrakcyjnej cenie.

Specjalista powie jak wybrać dobry leasing

W ostatnim czasie w naszym kraju pojawiło się mnóstwo ofert leasingu. Ich różnorodność sprawia, że trudno wybrać w tej grupie tę najlepszą – niezbędne do tego są właściwe umiejętności. Z uwagi na to, że nie każdy przedsiębiorca je posiada, decydując się na leasing, dobrze postąpimy korzystając z porady fachowca. Przed wyborem leasingu dobrze więc udać się do doradcy kredytowego, który pomoże znaleźć ofertę dostosowaną do naszych możliwości i zapewni, iż leasing naprawdę okaże się najkorzystniejszym wyjściem.

Powiązane artykuły