Usługi finansowe i rachunkowe 

Kredyt konsolidacyjny – garść niezbędnych faktów

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który głównie skierowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je skumulować w jedno zobowiązanie. Konsolidacja ułatwi tym osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Za sprawą konsolidacji można spłacić również te kredyty, które na skutek rozmaitych trudności spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu rat płaci się tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia oraz lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie zadłużenia można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można skonsolidować jest niezwykle duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt ratalny, mieszkaniowy, samochodowy oraz gotówkowy. Za sprawą konsolidacji można też pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej lub rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . Zależnie od potrzeb klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują obecnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe, ale często wiąże się to z większymi kosztami obsługi kredytu lub nierentownymi dla kredytobiorcy zapisami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy finansowego, który pomoże wybrać najdogodniejsze rozwiązanie.

Powiązane artykuły