Co to jest złoto lokacyjne i czy można je kupić w Polsce?
Potrzebujesz więcej wiadomości o pełnej ofercie sprzedaży złota? Świetnie trafiłeś! Wejdź na https://bit.ly/3e9P9R6.
Polacy często myślą o przyszłości i o przygotowaniu się na potencjalną “czarną godzinę”. Dlatego na ogół zabiegają o to, aby co pewien czas odkładać niewykorzystane pieniądze na koncie lub na lokacie w banku. Od jakiegoś czasu jednakże ten sposób jest coraz mniej korzystny – małe oprocentowanie lokat i nieustanna inflacja powodują, iż oszczędności nie dają profitu, a właściwie to z miesiąca na miesiąc tracą swoją siłę nabywczą. Nie dziwi więc, że rośnie popyt na odmienne metody inwestycji, w tym także zakup złota lokacyjnego.
Złoto inwestycyjne – płytki i papiery wartościowe
Inwestowanie w kruszce polega na nabyciu ich w chwili, kiedy ich wartość rynkowa jest niska i ich odsprzedaży, gdy ta cena podniesie się. Ale trzeba uwydatnić, że nie każdy złoty produkt jest traktowany jako kruszec inwestycyjny, toteż przykładowo gromadzenie złotej biżuterii trudno nazwać inwestycją w złocie. Prawo naszego kraju, a w szczególności ustawa o podatku od towarów i usług, jasno określa co jest złotem inwestycyjnym. Zgodnie z aktualnych przepisów jest to głównie złoto próby co najmniej 0.995 w płytkach lub sztabkach. Z kolei złote monety bulionowe muszą sprostać innym wymogom, aby zostały nazwane za złoto inwestycyjne. Muszą mieć próbę wyższą niż 0.900, być wybite nie wcześniej niż w 1800 r. i co istotne – muszą być dopuszczone jako środek płatniczy w kraju, który je wybił. Monet lokacyjnych nie uznaje się jako egzemplarze kolekcjonerskie, więc nie są numizmatami. Przepisy definiują jeszcze jedną kategorię złota lokacyjnego, a mianowicie złoto w postaci papierów wartościowych.
Złoto lokacyjne – czy można kupić je online?
W asortymencie polskich dostawców złota lokacyjnego bez przeszkód znaleźć można złote sztabki, jak i rozpoznawalne na całym globie monety bulionowe z np. Kanady czy Chin. Zakupy można dokonywać też online i nie jest to propozycja tylko dla zamożnych inwestorów. Ci z mniejszymi środkami finansowymi znajdą w internecie bardzo zróżnicowaną ofertę sprzedaży złotych bulionówek o wadze 1/10, 1/4 czy 1/2 uncji, jak i złota w indywidualnych sztabkach o wadze 1, 2 lub 5 g. Dostępne jest także złoto w „combibarach”, które pozwalają na odcięcie, a później odsprzedanie indywidualnych sztabek złota.
Adres firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]