Tematyka informatyczna Usługi Witryny www 

Co warto wiedzieć o transferze domeny?

Domena internetowa to niepowtarzalna nazwa, która pozwala na identyfikację witryny www i wyszperanie jej w globalnej sieci. Jeżeli prowadzi się firmę, to obecnie – w czasach wszechobecnego dostępu do Internetu – założenie strony, na której będziemy demonstrować nasze produkty lub usługi, jest istotne. Hosting, z którego usług w tym momencie korzystasz Cię zawiodła? Może już czas przemyśleć możliwość przeniesienia domeny.

Co daje przeniesienie domeny?

Firmy świadczące hosting nieprzerwanie ewoluują, żeby dawać klientom coraz ciekawsze rozwiązania, które umożliwiają nie tylko zaoszczędzenie pieniędzy, ale na dodatek komfortowe zarządzanie domeną. Skusiłeś się na promocję domeny za parę złotych? Abonament niebawem się skończy, a prolongata ważności domeny ni stąd ni zowąd jest bardzo kosztowne? W takiej sytuacji najrozsądniejsza jest migracja domeny. Dobór innego operatora dla domeny pozwoli także na bardziej komfortowe nią zarządzanie za pośrednictwem prostego panelu, jaki m.in. jest w dyspozycji dla użytkowników hostingu w Kru.pl. Migracja domeny może również mieć ogromne znaczenie w kontekście bezpieczeństwa danych osobowych – uwierzytelnieni rejestratorzy przestrzegają wytycznych Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych. Atutem korzystania z hostingu w Kru.pl jest także możliwość wnoszenia opłat w kryptowalutach, prosty procedura cesji domen i trwającą całą dobę możliwość wygenerowania kodów AuthInfo, czyli sekwencji znaków nieodzownych do przeniesienia domeny do drugiego rejestratora.

Etapy procedury migracji domeny

Migracja domeny jest bardzo łatwa i wymaga tylko zrealizowania kilku czynności. Do transferu domeny o rozszerzeniu .pl należy zacząć od wygenerowania kodu AuthInfo u bieżącego operatora oraz przesłania formularza na stronie Kru.pl, w którym przekazuje się kod oraz nazwę domeny. Migracja domeny .pl może być zainicjowana nie wcześniej niż po trzech tygodniach od jej rejestracji czy też odnowienia. Po zapoznaniu się z warunkami migracji domeny, a także po potwierdzeniu zlecenia, rozpoczyna się procedura przeniesienia. Witryna na ogół jest widoczna on-line w ciągu doby od zaksięgowania wpłaty za przeniesienie.

Powiązane artykuły