Podróżowanie Sport i hobby 

Wyprawy w góry – czego wymaga się od uczestników?

Na www.exploruj.pl znajdziesz więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa

Wiele osób spędza swój czas przemierzając górskie szlaki. Zazwyczaj rozpoczynają od przemierzania polskich Tatr, z czasem jednak zaczynają poszukiwać czegoś więcej. Poszukują nowych wrażeń – ich marzeniem są wycieczki w coraz wyższe góry. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty znajdujące się w dalekich od naszego kraju rejonach stają się aktualnie możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – jak się zorganizować?

Aktualnie przed miłośnikami górskich wypraw otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy nasze krajowe oraz słowackie Tatry, ale także najwyższe szczyty Azji, Meksyku czy Afryki. Z pewnością dużym ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest funkcjonowanie na krajowym rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek czy Elbrus. Rzecz jasna asysta agencji mnóstwo upraszcza, ale jej przewodnicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Konieczna jest kondycja, która pozwoli nam wytrzymać trwającą wiele godzin wędrówkę z bardzo ciężkim, mającym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z dobrej jakości wyposażeniem i dostosowanym do warunków górskich ubiorem.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto decyduje się wziąć udział w wyprawie górskiej – na bazę pod Annapurną, Elbrus, Pik Leninalub Mount Everest – wymaga się pewnej praktyki w podobnych do tego rodzaju ekspedycjach, ponieważ im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu czy przemieszczania się w grupie, której członkowie nawzajem się asekurują liną – to warunki, które należy koniecznie spełniać. Nie możemy zapomnieć również, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Znaczenie ma więc doświadczenie pracy w zespole. W czasie wyprawy w góry niezbędne jest stu procentowe dostosowanie się do poleceń wydawanych przez prowadzącego grupę.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły