Podróżowanie Sport i hobby 

Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Wyprawy górskie - ta niebywała oferta każdego zadowoli

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, porywające widoki, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nic zatem dziwnego, że wspinaczka, trekkingi czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowy poziom trudności poszczególnych tras sprawia, że każdy – również absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopoty może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte kłopoty mogą okazać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach warto skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem kwalifikowanego przewodnika, nie oznacza jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od poziomu trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne destynacje

Silnym zainteresowaniem wśród zwolenników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, niemniej jednak ze względu na wysoki poziom trudności i spore koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na te rejony. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy organizują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły