Podróżowanie Sport i hobby 

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Więcej szczegółów o Kilimandżaro wyprawa.

Wspinaczka na górskie szczyty to marzenie wielu globtroterów, którzy lubią nietuzinkowe wyzwania. Niezapomnianych doznań z pewnością dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – osiąga nieomal 6 km n.p.m. Podróżników zachęcają w głównej mierze możliwość zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, znikające już lodowce, a także przepiękne widoki. W skład masywu wchodzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Mawenzi, Uhuru oraz Shira. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymusza właściwe przygotowanie się – ze względu na sporą wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast zmienna pogoda sprawia, iż dotarcie na szczyt masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie powinny dysponować dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez blisko 7 do 8 godzin każdego dnia.

Co należy wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej gorączce, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się też zaopatrzyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni również stosowna profilaktyka – używanie środków odpędzających insekty, a także zakładanie odzieży przykrywającej ramiona i nogi. A w jaki sposób uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły