Podróżowanie Sport i hobby 

Trekkingi – z plecakiem po górach

Trekkingi - tu przeczytasz o pełnej ofercie

Wędrówki po najwyższych górach utożsamiamy przede wszystkim z bardzo doświadczonymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów zbędne są zwykle tego typu kwalifikacje – w różnych pasmach poprowadzono bowiem trasy, z którymi upora się każdy turysta – jeśli oczywiście posiada właściwe narzędzia, tj. buty z odpowiednią podeszwą i kijki zapewniające przyczepność na stromych nawierzchniach. Na najniebezpieczniejszych fragmentach potrzebna okaże się również obecność dobrego instruktora, bo ten pokaże, jak korzystać z dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc będzie on niezbędny? W jakich miejscach najczęściej organizowane są trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi bywają niekiedy organizowane w naprawdę technicznym obszarze, co sprawia, iż niezbędne stają się akcesoria umożliwiające pokonanie szlaku. Najważniejszymi z nich są niewątpliwie raki, bo gwarantują stabilizację również na oblodzonych trasach – a na wysokich górach spotkać je możemy także latem. Na wysokich podejściach przydatny okazuje się też czekan. Do obsługi obu akcesoriów potrzebne będą właściwe kwalifikacje – z tego względu niedoświadczeni klienci na trekkingi muszą udać się wraz z instruktorem, który powie nam, jak bezpiecznie pokonać trasę.

Trekkingi w Europie oraz nie tylko

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej interesujących miejsc na świecie, które zwykle są niedostępne dla większości gości. Najchętniej organizowane są w wysokich pasmach – polscy turyści często wyjeżdżają w słowackie Tatry, a także w Alpy czy na skandynawskie fiordy. Dużym zainteresowaniem wśród fanów trekkingu szczyci się też Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy mają już pewne umiejętności w wędrówkach po górach mogą zaś udać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam na przykład w okolicach Broad Peak oraz Everestu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły