Podróżowanie Sport i hobby 

Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Potrzebujesz szczegółowych informacji o trekkingach? Idealnie trafiłeś! Wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Wypady w góry mogą mieć wiele postaci. Od powolnych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po wymagające trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Jednakże w zamian za niejednokrotnie ogromny trud zyskujemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i obcowania z dziewiczą przyrodą.

Poziomy trudności trekkingów

Skala trudności technicznej jest zależna od obszarów, przez które biegną trekkingi. Eksperci wyróżniają 3 stopnie trudności pieszych wypraw w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do intensywnej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga dobrej sprawności oraz co najmniej podstawowej praktyki w górach – chociażby w polskich Karpatach. Trzeci stopień to wyprawy dla jednostek ze znakomitą sprawnością, wiedzą z zakresu natury wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, a także przyzwyczajonych do ciężkich warunków obozowania podczas kilkudniowej wędrówki.

Dokąd wyjeżdża się na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich górach. W Polsce pasjonaci tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o inne pasma Europy, największym powodzeniem cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, a także Karpaty Wschodnie. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły