Podróżowanie Sport i hobby 

Trekking w Himalajach – wyprawy w te góry należą do trudnych

Wycieczka w Himalaje - w tym miejscu dowiesz się więcej o aktualnej ofercie.

Himalaje razem ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Oddziałuje na to wiele czynników – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry stanowią pole zmagań zawodowych wspinaczy z całego globu. Nie dziwi nas zatem popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na początku warto zaznaczyć, iż jeśli idzie o trekking, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany szczyt. Kłopoty sprawia też samo przygotowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkową zaletą jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z ewidentnych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach lub Karakorum w Himalaje lub Karakorum prawie nigdy nie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, bo nierzadko organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Shishapangma, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły