Hobby Sport i hobby 

Rafting po Dunajcu – aktywnie zwiedzaj Pieniny

Odpoczynek na rzekach kojarzy nam się najczęściej ze spływami kajakowymi. To zabawa i metoda podróży, który jest w naszym kraju popularny od ponad wieku i w dalszym ciągu znajduje kolejnych miłośników. W ostatnich kilku latach doczekał się jednakże godnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Zapewnia on dużo większe emocje niż pływanie, a zarazem umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie krajobrazów nieosiągalnych dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – także dla amatorów?

Turyści wybierający rafting po Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich usług przystosowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie bez wątpienia umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, nabyta przykładowo w kajaku lub kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wypraw. Aby sprawnie stawić czoło wartkiemu nurtowi i przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej formie i powinni lubić aktywne, również nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting Dunajcem – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy wynagradzają jednak wspaniałe widoki. Rafting na Dunajcu to idealna sposobność do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca należą bowiem do najbardziej przyciągających krajobrazowo regionów Polski, a nawet całej Europy. Spływ pontonowy na Dunajcu to również znakomita opcja dla miłośników adrenaliny, ponieważ szlak obfitujący w liczne przeszkody i meandry podaruje wiele niezapomnianych emocji.

Powiązane artykuły