Robienie zakupów Sport i hobby 

Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Szukasz toczka do jazdy konnej? Odwiedź tę stronę

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportowych, w których ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, przez sporą prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę groźne. Na urazy podatna jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która obligatoryjnie winna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jazdy konnej można kupić dwa rodzaje ochrony na głowę – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask jeździecki? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednakże tak dobrej ochrony jak kask, przez co wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask winien posiadać odpowiednie certyfikaty, jak również pozwalać na regulację rozmiaru lub być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask jeździecki nie warto też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły