bielizna kompresyjna, odzież kompresyjnaRobienie zakupów Sport i hobby 

Jak odzież i bielizna kompresyjna wpływają na komfort ćwiczeń?

O odzieży termoaktywnej słyszał praktycznie każdy, jednak nie wszyscy natknęli się na określenie „odzież kompresyjna” w odniesieniu do sportu, gdyż ten termin przeważnie łączony z akcesoriami wykorzystywanymi w rehabilitacji. W tym artykule zaprezentujemy tę kategorię odzieży sportowej i opiszemy, jak oddziałuje ona na wydajność ćwiczeń osoby, która ją zakłada.

Odzież kompresyjna sportowa – lepsze dotlenienie mięśni i szybsza ich regenerację

Bielizna oraz odzież kompresyjna to profesjonalne ubrania, które mają liczne właściwości korzystnie oddziałujących na jakość ćwiczeń. Mięśnie opięte taką odzieżą szybciej się regenerują, ponieważ ściśle przylega ona do skóry. Kontrolowany ucisk, jaki zapewnia ta najczęściej bezszwowa odzież, poprawia dotlenienie i ukrwienie tkanek oraz szybciej usuwa “zakwasy” z trenowanych mięśni. Dobrej jakości odzież uciskowa w zimowe miesiące sprawnie zabezpieczy organizm przed wychłodzeniem, z kolei w pełni lata nie dopuści do jego przegrzania. Ta cecha ubrań kompresyjnych umożliwia wykorzystanie ich zarówno przez sportowców trenujących pod dachem klubu fitness, jak i tych przedkładających ćwiczenia na świeżym powietrzu. Inną niesłychanie istotną cechą odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność zabezpieczenia mięśni przed mikrourazami, bo ogranicza ona wstrząsy oraz drgania mięśni, nagminnie występujące w czasie treningów siłowych.

Poprawnie dobierz rozmiar odzieży kompresyjnej

Odzież kompresyjna przeznaczona została zwłaszcza do korzystania z niej w trakcie aktywnego treningu. Na przykład spodenki o cechach kompresyjnych normują pracę mięśni nóg, w ten sposób pomagając biegaczom na osiągnięcie lepszych rezultatów, a koszulki kompresyjne wzmacniają mięśnie pleców i brzucha. Profesjonalni sportsmeni, skupieni na treningu wszystkich mięśni nieraz stosują kombinezonów kompresyjnych, a przeciętni bywalcy siłowni zwykle korzystają z zestawu koszulka + spodnie. Sportowe skarpetki lub getry kompresyjne można zakładać na czas ćwiczeń, niemniej jednak poleca się stosować je raczej zaraz po treningu, aby szybciej odbudować mięśnie. Istotne jest także, aby dobrze dobrać rozmiar bielizny bądź odzieży kompresyjnej, tak aby nie była przyczyną nadmiernego ucisku, który mógłby mieć negatywny wpływ na przepływ krwi. Bielizna i odzież kompresyjna damska oraz męska to artykuł, który bez trudu kupimy w większości sklepów sportowych.

Adres firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły