Robienie zakupów Sport i hobby 

Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Jeśli potrzebujesz sztylp, powinieneś odwiedzić ten adres

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I choć istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Główną z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Charakterystyka czapsów i sztylp

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, stanowiąc ochronę dla nogi na całej długości, natomiast drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych surowców. W sprzedaży głównie znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są także modele wyrabiane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechuje dużo niższa cena. Tym samym są polecane jeźdźcom z zawężonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Okazały wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem też jeźdźcy mieszkający w miastach, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły