Robienie zakupów Sport i hobby 

Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

Jeśli potrzebujesz butów do jazdy konnej, koniecznie sprawdź https://horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24

Jeździectwo z każdym rokiem staje się coraz popularniejsza. Oczywiście nie powinno to zaskakiwać – zwłaszcza, jeżeli zna się liczne zalety tej dyscypliny sportu. Kluczowe z nich to: wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego, polepszenie kondycji, jak również ćwiczenie dobrej postury. Poza tym ma pozytywne działanie na psychikę: likwiduje napięcie, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji oraz podnosi poczucie odpowiedzialności. Jedak aby maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, powinniśmy odpowiednio dobrać strój i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – sztyblety a może oficerki?

Wyróżnia się 2 główne rodzaje butów jeździeckich: sztyblety oraz oficerki. Te pierwsze są wyraźnie krótsze – sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to natomiast obuwie niezmiernie wysokie, sięgające ponad kolano. Tym samym dają ochronę większej powierzchni nogi, minimalizując niebezpieczeństwo powstawania zadrapań i siniaków. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jednak decydując się na ich kupno, powinno się nie zapominać o tym, żeby wyposażyć się też w osłonę na nogi – sztylpy bądź czapsy.

Z jakich materiałów są produkowane buty jeździeckie?

Nabywając buty jeździeckie, koniecznie należy wziąć pod uwagę na materiał, z jakiego zostały one wyprodukowane. W sprzedaży odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry oraz jej różnorodnych zamienników. Te pierwsze są z pewnością droższe, ale warto się na nie zdecydować ze względu na większą wytrzymałość i umiejętność dostosowania się buta do kształtu stopy właściciela. Warte uwagi są zwłaszcza buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i szybko przyjmuje docelowy kształt. Skóra bydlęca pod tym względem wypada nieznacznie gorzej, jednak jej walorem jest niższa cena.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły