Wznoszenie budynków – zastosowanie dźwigarów
Szukasz dźwigarów? Powinieneś odwiedzić ten adres
Szalunki to struktury potrzebne na wielu budowach. Z ich wykorzystaniem możliwe jest nadanie odpowiedniego kształtu murom wylewanym z kompozytu, jak również przygotowanie w nich przepustów na drzwi i okna. Szalunki okazują się także niezastąpione przy formowaniu stropów – wówczas ich istotnym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłoby możliwe wzniesienie wielokondygnacyjnego budynku. Dzięki dźwigarom strop nie opada kilka minut po wylaniu i jest w stanie zastygnąć. Z jakich materiałów produkuje się dźwigary? Jak można je dostać?
Z jakich materiałów wykonane są dźwigary?
Dźwigar wystawiany jest na potężne, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. Stąd jego istotną cechą jest trwałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość produkcji i typ wykorzystanych do tego materiałów. Muszą one być właściwie wyselekcjonowane i przetestowane pod kątem odporności na spore obciążenia. Najlepszym surowcem jest lite drewno takich gatunków jak buk, topola, sosna czy olcha. Nadzwyczaj istotne jest też stosowne zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed szkodliwym oddziaływaniem wilgoci, spoiw i innych ciekłych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc czynników, które często zagrażają strukturze drewna.
Dźwigary – można je wynająć
Podmioty, które regularnie zajmują się wznoszeniem piętrowych obiektów mają własne dźwigary. Ich kupno oraz przechowywanie generuje jednakże pewne koszty. Szczęśliwie firmy, które tylko okazjonalnie akceptują zamówienia tego typu, mogą uniknąć nadmienionych przeszkód. Najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów, a także pozostałych modułów konstrukcji szalunkowych.
Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków
Mob.: +48 690 999 204
E-mail:
[email protected]